Україна
Україна знаходиться в центральній частині Європи (географічний центр якої - неподалік від м. Рахів Закарпатської області). Площа території Ураїни - 603,7 тис. км2, що становить 5,7% площі Європи. Державна мова - українська. Грошова одиниця - гривня.
На півдні Україна омивається водами Чорного та Азовського морів. Гори розташовані на заході (Карпатські) і на півдні (Кримські). Найвища вершина країни - гора Говерла у Карпатах (2061 м над рівнем моря). Найбільші річки - Дніпро, Південий Буг і Дунай, які впадають у Чорне море. Є понад 7000 озер.
В Україні добре розвинена мережа всіх видів транспорту. Провідна роль належить залізницям. Використання морських, залізничних, автомобільних шляхів через Україну у зв'язку з її економіко-географічним положенням щодо сусідніх країн є вигідним для держав Західної Європи, Прибалтики, Російської Федерації, країн Близького і Середнього Сходу.
Україна, маючи вигідне геополітичне розташування, володіє значним туристсько-рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, як рівниними так і гірськими ландшафтами, багатством флори і фауни, розвинутою мережею транспортних сполучень, великою кількістю культурно-історичних пам'яток культури і архітектури, розвинутою індустрією подорожей та туризму.
До складу туристсько-рекреаційного потенціалу входить понад 100 курортів і курортних місцевостей, 18 національних природних парків, 4 біосферних заповідника, 15 державних природних заповідників, дендропарки, числені пам'ятки садово-паркового мистецтва як "Софіївка" у м. Умань, "Качанівка" і "Тростянець" у Чернігівській області, "Олександрія" у м. Біла Церква, парки Південного берегу Криму. Під охороною держави перебуває понад 160 тис. пам'яток історії, культури, архітектури.
Послуги туристам і відпочиваючим надають 1258 готелів усіх рівнів, мотелів, кемпінгів, туристичних баз, 3229 санаторіїв, будинків відпочинку тощо.
Багатство природного та історико-культурного потенціалу України важко переоцінити. Це Чорне і Азовське море, Крим, Карпати, Придніпров'я, Поділля, безліч річок та озер, лісові масиви, які складають понад 14% території країни.
До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесені Києво-Печерська Лавра, Софійський собор у Києві, історичний центр м. Львова. Сьогодні столиця України - місто Київ має всі підстави бути включеною до реєстру історично визначних пам'яток ЮНЕСКО.
Стратегічна мета розвитку туристичної сфери в Україні полягає у створені продукту, конкурентоспроможного на світовому ринку, здатного максимально задовольнити туристичні потреби населення країни, забезпечити на цій основі комплексний розвиток територій та їх соціально-економічних інтересів при збереженні екологічної рівноваги й історико-культурної спадщини.